Anlamını Yanlış Bildiğimiz 9 Emoji

Yazılı online iletişimimizde duygularımızı karşı tarafa ifade ederken sık sık emojiler ile süsler olduk. Kelimeler ile kendimizi ifade edemediğimiz her durum yerini simgelere bıraktı. Peki online yazım dilimizin vazgeçilmesi bu simgelerin gerçek anlamını biliyor muyuz? Muhtemelen anlamını yanlış bildiğimiz 9 emojiyi sizin için derledik.

Yıldız Kayması

Yıldız kaymasını anımsatan bu emoji genellikle dilek tutmayı çağrıştırıyor. Aslında bu ifade baş dönmesini ifade etmektedir.

Tavşan Kulaklı Kızlar

Genellikle kız kıza eğlenmek anlamında kullanılmaktadır. Fakat bu emoji özellikle uzak doğu için, tavşan kızlar ve benzeri kostümleri ifade etmek için oluşturulmuştur.

Dua Eden Eller

Kişinin yardıma ihtiyacı olduğunu vurgularken ya da karşısında bulunan kişinin ona desteğini ifade ederken kullanılan emojidir. Asıl anlamı ise, karşı tarafa duyulan minnet ve ya yapılan bir hata sonucunda özür dilemek için kullanılmasını planlanan emojidir.

Eller Başın Üzerinde

Şaşkınlık ve hayrete düşmek için kullanılan bu ifade aslında OK yani tamam anlamına gelmektedir.

Açık Eller

Kucaklamayı ifade eden bu ifade ise,  kullanıcılar tarafından bir şeyi reddettiklerinde kullanılmaktadır.

Yatan Adam

Bu emoji ise kişilerin düşünceli iken kullandıkları ifadedir. Asıl anlamı ise birine olan saygı ve ya minneti göstermek için ortaya çıkmıştır.

Terleyen Surat

Alnından ter damlayan bu surat aşırı üzüntü, çok çalışmak ve yorgunluk ifadelerini belirtmekte kullanılıyor. Aslında stres ve kaygıyı belirtmek için üretilmiştir.

Eli Havada Kadın

Elini yukarı kaldırmış ve neşeli bir tavır ortaya koymuş bu kadının asıl anlamı ise ‘size nasıl yardım edebilirim’ dir.

Üzgün Surat

Gözünden damlayan yaş ile üzgün hatta ağlayan şeklinde görünen bu ifade ise aslında uykusu gelmek  anlamını taşımaktadır.